STop MOtion Animacija v tednu otroka

V tednu otroka smo z učenci od 2 do 6 razreda znotraj RaP izdelovali svoje kratke risanke.

Uporabili smo tehnik stop motion, ki je ena izmed tehnik animacije, pri kateri se stvari fotografirajo slika za sliko, med fotografiranjem pa jih čisto malo premakneš.

Prva skupina je uporabljala aplikacijo na mobilnem telefonu, naslednje pa šolske tablice z malo bolj osnovno aplikacijo za animacijo. Tu nismo mogli dodajati nalepk in napisov, jih je bilo pa lažje stabilizirati.

Otroci so si po skupinah ali parih izmislili kratko zgodbico, izbrali podlago in sestavili kuliso iz igračk ali šolskih pripomočkov, ki so jih imeli na voljo.

Igrače smo med tednom malo zamenjali, saj smo ugotovili, da so nekatere bolj primerne za animacije in lažje ostanejo pri miru na svojem mestu.

Naučili smo se, da je treba biti pri izdelavi videa v tehniki stop motion natančen in potrpežljiv ter poleg zgodbe načrtovati tudi, kaj bo v ozadju naše kulise.

Tokrat se nismo ukvarjali z dodajanjem zvokov in obdelavo videa, so bili pa tudi brez tega izdelki simpatični.

Spodaj so štirje primeri izdelkov, 2 iz 2., 1. iz 4. razreda in en iz mešane skupine.